|| Mateusz Morawiecki spotkał się w Berlinie z Angelą Merkel. Politycy rozmawiali m.in. o polityce historycznej, współpracy politycznej i gospodarczej, polityce migracyjnej oraz relacjach Polski z Komisją Europejską.| Prezydent Duda podpisał nowelę ustawy o komisji weryfikacyjnej. | Ubezpieczyciele oddadzą miliardy klientom? Senat szykuje nowe prawo. | Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zatrzymania Władysława Frasyniuka. | Salezjanin, Dawid Szydło z Chełmka z województwa małopolskiego, stanie przed sądem w Czarnogórze za spowodowanie pożaru. ||

Komisja Ustawodawcza Za Projektem Ustawy O Broni I Amunicji

Kukiz 15

Kukiz 15

W kraju zmiany idą pełną parą. Projekt ustawy przygotował Kukiz 15 w oparciu o opinie polskich klubów strzeleckich i stowarzyszeń paramilitarnych. W głosowaniu posłów Komisji Ustawodawczej

nad wyrażeniem opinii o projekcie ustawy o broni i amunicji ani jeden poseł nie był za wyrażeniem negatywnej opinii, nikt nie wstrzymał się od głosu, wszyscy posłowie byli przeciwko negatywnej opinii o projekcie. W konsekwencji przewodniczący komisji stwierdził, że projekt otrzymał pozytywną opinię Komisji Ustawodawczej.
Projekt wygrał to starcie 19 do 0!
Teraz czas na prace sejmowe. Przypomnijmy, że Polska jest krajem ze wskaźnikiem 1 sztuka broni na 100 mieszkańców. Jest on tylko minimalnie wyższy wynik od takich krajów, jak: Burundi, Papua – Nowa Gwinea, Burkina Faso, Czad, Mali i Togo. Jakie zmiany wnosi projekt?
Zgodnie z nim, pozwolenie na posiadanie broni, mieliby wydawać starostowie lub prezydenci miast na prawach powiatu, a nie jak obecnie policja.
Według projektu, pozwolenia na posiadanie broni mają być podzielone na poziomy dostępu, związane z poziomami kompetencji posiadacza broni – im jest ona większa, tym więcej rodzajów broni może on posiadać. Autorzy projektu proponują następujące poziomy dostępu:
– pierwszy (obywatelska karta broni) – broń gazowa, niektóre rodzaje broni bocznego zapłonu i strzelby;
– drugi (pozwolenie na broń) – broń dopuszczona do posiadania przez osoby cywilne;
– trzeci (pozwolenie na broń, rozszerzone) – poziom drugi, plus prawo do noszenia broni krótkiej w ukryciu w miejscach publicznych.
To zdecydowanie dobry ruch, który napędzi tą dziedzinę gospodarki jaką jest handel bronią. Już szacowane są wpływy do budżetu z tej racji. Oczywiście środowiska lewicowe podniosły larum a wraz z nimi histerycznie zareagowała Wyborcza. W jednym z artykułów stwierdzono, że Polska po przyjęciu tej ustawy zmieni się w Dziki Zachód, ale czy na pewno? Nadmienić należy, że to środowiska lewicowe totalnie rozbroiły Polaków pozbawiając ich przyrodzonego prawa do obrony i ochrony miru domowego. Broń w polskiej tradycji jest nieodzownym towarzyszem prawie w każdej polskiej rodzinie. Tak przynajmniej było do 1939 roku. Dzisiaj Polacy są dojrzałym, demokratycznym narodem, który jest odpowiedzialny i praworządny. Trudno stwierdzić, że po wejściu ustawy w życie, na ulicy zaczną się pojedynki jak w westernach punkt o godzinie dwunastej w południe…

Leave a Comment