Prof. Królikowski: W Sądzie Najwyższym są osoby, które nie powinny w nim orzekać | Prezydent Duda zaprosi na spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych ws. ustaw o SN i KRS | Rusza śledztwo ws. treści nagrań z "Sowy i Przyjaciele". Prokuratura: Chodzi o płatną protekcję | Prezes Nik i były szef klubu PSL oskarżeni o nadużycia. Chodzi o obsadzanie stanowisk NIK | Na Antarktydzie odkryto pod lodem gigantyczną strukturę technologiczną należąca do nieznanej człowiekowi cywilizacji |

Niemcy odmawiają pomocy Litwie !

boxer_wieczordolnoslaski_152

Dziwnie zachował się rząd w Berlinie. Mimo wspólnej akcji w Europie mającej na celu wzajemną pomoc i umocnienie granic państw NATO, Niemcy odmówiły pomocy Litwie i nie przekażą temu państwu nowoczesnych transporterów opancerzonych typu Boxer.

Informację podał w swoim niedzielnym wydaniu dziennik „Die Welt”, cytując rzecznika ministerstwa obrony Niemiec.
– Nie przewidujemy jednak oddania Litwie transporterów opancerzonych znajdujących się na wyposażeniu Bundeswehry lub też odsprzedaży pojazdów, które mają być zamówione w najbliższych latach – powiedział rzecznik, uzasadniając odmowę „własnymi „potrzebami Bundeswehry”.
Litewska armia dysponuje około 300 przestarzałymi transporterami amerykańskiej produkcji M113. Produkcję tego podstawowego pojazdy amerykańskiej piechoty zmechanizowanej zakończono w 2007 roku. Warto dodać, iż Polska też dysponuje tego typu sprzętem, którego data produkcji sięga 1960 roku. W ramach modernizacji niemieckiej armii Polska otrzymała w czerwcu 2003 używane M113 od Bundeswehry. 35 transporterów rodziny M113, jest używanych w Polsce – w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej (16 wozów ewakuacji medycznej M113G2 Krkw Gep, 13 M113 w wersji wozów dowodzenia i 6 wozów dowodzenia M577).
W internecie roi się od spekulacji na temat podjętej przez rząd Niemic decyzji. Albo Niemcy na gwałt chcą unowocześnić swoją armię obawiając się Rosji, albo jest to jakiś tajemniczy pakt między Niemcami a Rosją. Wielu internautów zwraca uwagę na to, iż historia pamięta pakt Ribbentrop – Mołotow a co za tym idzie nie należy zbytnio ufać naszemu sąsiadowi, gdyż już nie raz udowodnił, że wspólny interes to znaczy jego własny interes.

1 Comment

  1. Web Hosting pisze:

    Wstrzasem byl takze wybor Donalda Trumpa na prezydenta USA, ktory niejednokrotnie otwarcie kwestionowal sens zachodniego sojuszu obronnego. Jezeli Trump dalej bedzie flirtowal z Putinem, moze stac sie to zagrozeniem dla swiata – podkresla byly szef dyplomacji Litwy Azubalis.

Leave a Comment