|| Mateusz Morawiecki spotkał się w Berlinie z Angelą Merkel. Politycy rozmawiali m.in. o polityce historycznej, współpracy politycznej i gospodarczej, polityce migracyjnej oraz relacjach Polski z Komisją Europejską.| Prezydent Duda podpisał nowelę ustawy o komisji weryfikacyjnej. | Ubezpieczyciele oddadzą miliardy klientom? Senat szykuje nowe prawo. | Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zatrzymania Władysława Frasyniuka. | Salezjanin, Dawid Szydło z Chełmka z województwa małopolskiego, stanie przed sądem w Czarnogórze za spowodowanie pożaru. ||

Zjazd młodzieżowych organizacji patriotycznych już w najbliższy weekend!

wspolnie_wieczordolnoslaski_0123

W najbliższy weekend we Wrocławiu odbędzie się zjazd I Forum Organizacji Młodzieżowych pod nazwą „Wspólnie dla Przyszłości”. Projekt ma charakter szkoleniowo-integracyjny, a udział w nim potwierdziło 200 osób. Organizatorami zjazdu są: Fundacja Sapere Aude, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski oraz Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej.

Uczestnicy forum wezmą udział w warsztatach oraz w inspirujących wykładach i dyskusjach z ekspertami z Polski i zagranicy. Wśród prelegentów są m.in.: Cezary Kaźmierczak (Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), prof. Piotr Gliński (socjolog, PAN), Paweł Dobrowolski (Ekspert Warsaw Enterprise Institute).
Chcemy rozwijać wiedzę, kompetencje i umiejętności uczestników podczas szkoleń, warsztatów i wykładów. Skupiamy się głównie na kompetencjach miękkich, aby zwiększyć skuteczność działania młodych ludzi zaangażowanych w trzecim sektorze oraz udostępnić uczestnikom „narzędzia” do skuteczniejszego rozwiązywania problemów społecznych. Zależy nam na tym, by Forum stało się, poprzez budowanie sieci organizacji oraz integrację ich członków, przestrzenią współpracy pomiędzy organizacjami młodzieżowymi. Jest to realny cel, zwłaszcza biorąc pod uwagę podobieństwo celów oraz sposobów działania naszych organizacji, a także aktywność w różnych regionach Polski.
Oto, co na temat założeń oraz idei przyświecającej projektowi „Wspólnie dla Przyszłości”, mają do powiedzenia prezesi Fundacji Sapere Aude, Stowarzyszenia Młodzi dla Polski i Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, którzy są pomysłodawcami i organizatorami I Forum Organizacji Młodzieżowych:
Piotr Wojtyczka (Sapere Aude):
„Polski konserwatysta to człowiek często tak rozkochany w słuszności i prawości swoich poglądów, że zapomina, że trzeba jeszcze skutecznie wdrażać je w życie. By być skutecznym trzeba pamiętać bezustannie podnosić swoje kwalifikacje, trzeba ciągle uczyć się nowych rzeczy. W tym widzę sens naszego zjazdu – nie dajemy ludziom zgnuśnieć, przypominamy, że muszą się kształcić. i dajemy im tę możliwość.”
Sebastian Kaleta (Młodzi dla Polski):
„Chcemy dać sygnał innym organizacjom do wspólnych działań w różnych sferach. W tym roku 3 organizacji przygotowują zjazd, za rok chcemy by każda goszcząca na szkoleniach podjęła się tego zadania razem z nami. Podnoszenie kompetencji członków organizacji w działalności publicznej to najlepszy powód dla takich działań, bo każdy na tym zjeździe skorzysta. A w długiej perspektywie zyska polskie życie publiczne, ponieważ chcemy dbać o kolejne pokolenie tzw. „państwowców” , czyli obywateli skupionych na sumiennej służbie publicznej w różny sposób.”
Paweł Leszczyński (Studenci dla Rzeczypospolitej):
„Wspólnie dla Przyszłości” to projekt, za pośrednictwem którego chcemy pokazać, że nasze organizacje nie mają ambicji bycia wyłącznie kanapowymi towarzystwami wzajemnej adoracji. Chodzi nam o dotarcie do najcenniejszego zasobu naszego kraju, a więc zasobu ludzkiego. Chcemy budować lepszą Polskę w oparciu o przekonanie, że tylko samoświadoma i silna wspólnota będzie w stanie stawić czoła współczesnym wyzwaniom i zapewnić godne życie dla każdego jej członka. Im szybciej dostrzeżemy skumulowany potencjał, jaki drzemie w zjednoczonym młodym pokoleniu, tym mniejszy dystans będziemy mieli do nadrobienia względem „lepszego świata”, który może i oferuje, przynajmniej w tej chwili, większą wygodę i byt materialny, ale tożsamościowo zawsze pozostanie obcy.”
Planujemy, by kolejne edycje projektu odbywały się w różnych miastach Polski, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i organizacji. Naszym celem jest również stworzenie regularnego zespołu organizacyjnego, który będzie dzielił się swoimi doświadczeniami i wspomagał inicjatywy podobne do Forum „Wspólnie dla Przyszłości”.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową I Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości”, a także profilem na portalu Facebook.

Leave a Comment