Prof. Królikowski: W Sądzie Najwyższym są osoby, które nie powinny w nim orzekać | Prezydent Duda zaprosi na spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych ws. ustaw o SN i KRS | Rusza śledztwo ws. treści nagrań z "Sowy i Przyjaciele". Prokuratura: Chodzi o płatną protekcję | Prezes Nik i były szef klubu PSL oskarżeni o nadużycia. Chodzi o obsadzanie stanowisk NIK | Na Antarktydzie odkryto pod lodem gigantyczną strukturę technologiczną należąca do nieznanej człowiekowi cywilizacji |

Wózkiem inwalidzkim na szczyt Szrenicy

szrenica_wieczordolnoslask_0120
Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które będzie miało miejsce 18 września 2014r. w Szklarskiej Porębie. Niepełnosprawny kolarz z podłódzkich Pabianic, pan Krzysztof Jarzębski, podejmie próbę wjazdu wózkiem inwalidzkim na szczyt Szrenicy (1362m n.p.m.), pokonując ponad 700m przewyższenia.

Start o godz. 10:00 z przed Informacji Turystycznej (ul. Jedności Narodowej 1A), następnie szlakiem czerwonym wjazd na Szrenicę i powrót tą samą trasą.
Krzysztof Jastrzębski to człowiek naprawdę niezwykły – sportowiec, który do roku 1990 trenował w Łódzkim Klubie Sportowym dziesięciobój. Niestety w wyniku nowotworu złośliwego kończyn dolnych, musiał poddać się amputacji obu nóg. Po długiej rekonwalescencji ponownie wrócił do sportu by dokonać takich wspaniałych wyczynów jak m.in. rekord świata w 24-o godzinnej jeździe handbike’m (425 km na trasie Berlin –Kalisz)[2009], przejazd z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA (4 680 km)[2012], przejazd dookoła Europy (2 732 km) [2013], zdobycie dwóch brązowych i jednego srebrnego medalu na V Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych [2013], przepłynięcie kajakiem z Gdańska do Krakowa [2014].
W roku 2012 ukazał się film „Maratończyk” (reżyseria: Zbigniew Gajzler), który opowiada niezwykłą historię Krzysztofa Jarzębskiego.
Serdecznie polecamy.

Dane kontaktowe:
Krzysztof Jarzębski Tel. 692 196 019

Leave a Comment