|| Mateusz Morawiecki spotkał się w Berlinie z Angelą Merkel. Politycy rozmawiali m.in. o polityce historycznej, współpracy politycznej i gospodarczej, polityce migracyjnej oraz relacjach Polski z Komisją Europejską.| Prezydent Duda podpisał nowelę ustawy o komisji weryfikacyjnej. | Ubezpieczyciele oddadzą miliardy klientom? Senat szykuje nowe prawo. | Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zatrzymania Władysława Frasyniuka. | Salezjanin, Dawid Szydło z Chełmka z województwa małopolskiego, stanie przed sądem w Czarnogórze za spowodowanie pożaru. ||

TURNIEJ TRZECH NARODÓW

siatka_wieczordolnoslaski_0115

TURNIEJ TRZECH NARODÓW
Karpacz 19-21 września 2014
hala widowiskowo – sportowa

Siatkówka na najwyższym światowym poziomie z udziałem m.in. Natalii Bamber-Laskowskiej, Joanny Kaczor, Andrei Kossaniyiovej i Louisy Lippmann. Medalistki i najpiękniejsze siatkarki europy. Gwiazdy najwyższego formatu!

W Karpaczu po raz kolejny przedsmak Ligi Mistrzyń:
VK AGEL PROSTEJOV – Mistrz Czech
DRESDNER SC – Mistrz Niemiec
IMPEL WROCŁAW – Wicemistrz Polski
BKS ALUPROF BIELSKO-BIAŁA –multimedalista Mistrzostw Polski.
Ostatni sprawdzian przed rundą zasadniczą Ligi Europejskiej!
19-21.09.2014 r. Hala widowiskowo-sportowa w Karpaczu!

WSTĘP WOLNY!
Honorowy Patronat: Burmistrz Miasta Karpacza.
Główni Sponsorzy: Miasto Karpacz, Hotele: Artus, Gołębiewski, Mercure i Sandra SPA.
ZAPRASZAMY!

Oto kluby biorące udział w tegorocznym Turnieju Trzech Narodów w Karpaczu:

VK AGEL PROSTEJOVwww.vkprostejov.cz
który od 5 lat całkowicie zdominował czeską siatkówkę. Nieprzerwanie od 2009 roku klub zgarnia Mistrzostwo Czech i Puchar Czech.
Wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzyń. Jedną z gwiazd zespołu jest przyjmująca ANDREA KOSSÁNYIOVÁ.
W zeszłym roku VK AGEL PROSTEJOV zajął w naszym Turnieju 3 miejsce, jednak trener Miroslav ČADA chwaląc poziom sportowy i organizację zawodów zapowiedział powrót i chęć rewanżu.
DRESDNER SC, www.dresdnersportclub.de
Pod koniec lipca, niemieckie siatkarki marzyły o tym, aby obronić tytuł zwyciężczyń Ligi Europejskiej z poprzedniego sezonu. Uległy Turczynkom, zdobywając ostatecznie drugie miejsce. Bez wątpienia jedną z najjaśniejszych gwiazd rozgrywek była podstawowa atakująca Loiusa Lippmann, która będzie walczyć również o sukces reprezentacji w nadchodzących Mistrzostwach Świata.
Loiusa jest gwiazdą zespołu Dresdner SC , który zagości na Turnieju w Karpaczu.

BKS ALUPROF BIELSKO – BIAŁA www.siatkowka.bks.bielsko.pl/pl/
Jeśli zapytacie, która polska kobieca drużyna siatkarska jest najbardziej utytułowana, odpowiedź jest jedna: BKS Aluprof Bielsko-Biała .
Lider w klasyfikacji medalowej, ośmiokrotny zdobywca Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, dwukrotny zdobywca Superpucharu Polski. Klub, którego wychowankami było wiele reprezentantek Polski m.in.: Dorota Świeniewicz, Magdalena Śliwa, Agata Mróz, czy Natalia Bamber.
Obecnie jedną z najbardziej uniwersalnych zawodniczek jest Natalia Bamber – Laskowska, grająca przemiennie na pozycjach atakującej i środkowej. Na parkiecie w Karpaczu będziemy oglądać Panią Natalię jako atakującą.
IMPEL WROCŁAWwww.impelwroclaw.pl
Czwartym zespołem, który zmierzy się podczas turnieju w Karpaczu będzie wicemistrz Polski Impel Wrocław.
Zespół przed rozpoczynającym się sezonem przeszedł gruntowną przebudowę, więc tym bardziej będzie okazja do sprawdzenia się przed startem w Orlen Lidze. Utytułowanej reprezentantce Polski, atakującej Joannie Kaczor, piłki rozgrywać będzie aktualna wicemistrzyni Europy Denise Hanke

Leave a Comment