|| Mateusz Morawiecki spotkał się w Berlinie z Angelą Merkel. Politycy rozmawiali m.in. o polityce historycznej, współpracy politycznej i gospodarczej, polityce migracyjnej oraz relacjach Polski z Komisją Europejską.| Prezydent Duda podpisał nowelę ustawy o komisji weryfikacyjnej. | Ubezpieczyciele oddadzą miliardy klientom? Senat szykuje nowe prawo. | Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zatrzymania Władysława Frasyniuka. | Salezjanin, Dawid Szydło z Chełmka z województwa małopolskiego, stanie przed sądem w Czarnogórze za spowodowanie pożaru. ||

Drift Masters Grand Prix zaprasza do Karpacza

drift_wieczordolnoslaski_0087

Z godnym Hitchcock’a rozmachem zadebiutowali na polskiej scenie driftingowej organizatorzy nowego cyklu zawodów: DRIFT MASTERS GRAND PRIX.

A ponieważ tak, jak u Mistrza, po trzęsieniu ziemi napięcie ma stopniowo rosnąć, po niezwykle udanych zawodach przeprowadzonych w Gdańsku i na stadionie żużlowym w Toruniu, najlepsi drifterzy w Europie zaproszeni zostali do Karpacza na górską rundę DM.GP. Karpacz, turystyczne miasto położone w Sudetach Zachodnich, to dla krajowych drifterów i ich fanów „ziemia obiecana” i „esencja driftingu”. W środowisku miłośników jazdy bokiem często słyszy się określenie, że blisko 800 metrowa trasa poziomem swej trudności oddziela chłopców od mężczyzn. Nigdzie indziej, jak do tej pory, zawodnicy nie spotkali się z tak wymagającymi warunkami terenowymi. 700-800 konne auta i najlepsi kierowcy będą mogli pokazać na co ich stać na wąskiej krętej górskiej drodze. To wyzwanie dla najlepszych!
W Polsce zawody prowadzone fragmentem trasy Rajdu Karkonoskiego obrosły już legendą. Do tej pory drifterzy mierzyli się na niej dwukrotnie, za każdym razem przyciągając tłumy kibiców. W 2011 roku tryumfował Paweł Trela (autor, jak do tej pory jedynego na tej trasie, ocenionego na 100/100pkt przejazdu kwalifikacyjnego) , a rok później Maciej Bochenek. Wielu drifterów start w Karpaczu kosztował nie tylko wiele nerwów, ale i niezliczoną ilość godzin spędzonych na serwisie samochodu po spektakularnych uszkodzeniach odniesionych podczas zawodów.
W tym roku obok drifterów z Polski, w Karpaczu wystartują kierowcy ligi EEDC (Eastern Europe Drift Championship) wśród, których zobaczymy m.in. aktualnego lidera EEDC i Russian Drift Series Kristaps’a Blušs’a (BMW E46), Gvido Elksnis’a (BMW E36), Ivo Cirulis’a (BMW E46) czy Alexei Golovnya (NISSAN 200SX S13). Mistrzowie w swoim fachu, tryumfatorzy zawodów na Liwie, Łotwie czy Węgrzech staną przed nie lada wyzwaniem. Jak poradzą sobie na trasie, która nie wybacza nawet najmniejszych błędów?
Z trudnościami ul. Karkonoskiej mierzyć się już zaczęli organizatorzy zawodów. Aby zapewnić widzom i kibicom bezpieczeństwo przygotowują specjalne, połączone, STREFY KIBICA, w których przybyli na trasę będą mieli do dyspozycji m.in: catering oraz telebimy z nagłośnieniem. Na trasie przejazdu zawodników rozstawionych zostanie 12 kamer, które będą śledziły zmagania drifterów. To tylko część z planowanych udogodnień. Organizatorzy poza widowiskiem na najwyższym poziomie stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. „Trasa, na swój sposób nie jest łatwa ani dla kierowców ani dla kibiców. Dla nas najważniejsze jest, aby wszyscy przybyli kibice i zawodnicy uczestniczyli w show i wyjechali z Karpacza z najlepszymi wspomnieniami i w pełni bezpiecznie” – mówi Tomasz Chwastek Dyrektor Zawodów DM.GP.
Wśród zawodników trwają wielkie przygotowania do tej niecodziennej rundy. Dni do 13 września odliczają również kibice. Przed nami prawdziwe święto driftingu, które przyciągnie do małego turystycznego miasta najlepszych kierowców w Europie i najbardziej żywiołowo reagująca publiczność. Czy Paweł Trela utrwali swoją legendę? Czy któryś z zagranicznych drifterów spróbuje sięgnąć po zwycięstwo na kultowej dla naszych kierowców trasie? Może swoją dominacje w cyklu DMGP przypieczętuje aktualny lider Piotr Więcek? Pretendentów do ostatecznego zwycięstwa jest kliku, poza wymienionymi wspominając Marcina Mospinka, Barka Stolarskiego czy Grzegorza Hypkiego. A może kibicom i fanom driftingu objawi się nowy talent? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi już 13 i 14 września. Zapraszamy na zawody do Karpacza. Co może wydarzyć się na trasie? „Wszystko!” odpowiadają jednym głosem Organizatorzy.

Informacje:

• Strona organizatora: www.driftmasters.gp

• fanpage Facebook: https://www.facebook.com/DriftMastersGP

• Strona EEDC: www.eedc.eu

• http://www.karpacz.pl/

Harmonogram zawodów

13.09.2014

SOBOTA

9:00-15:00 – Sesja treningowa

15:45 – Sesja KWALIFIKACYJNA do TOP16

14.09.2014

NIEDZIELA

10:00 – 13:00 – Sesja treningowa

15:00 – Rozpoczęcie Zawodów

BILETY DO NABYCIA od 13 i 14 września w oznaczonych KASACH przy trasie zawodów.

Ceny biletów:

Bilet Sobota– 15:00 PLN

Bilet Niedziela– 20:00 PLN

Bilet Dwudniowy- 30:00 PLN

Leave a Comment